poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Homo Japonia.

Tanoshii wpadÅ‚a na pomysÅ‚ aby zrobić notkĘ o homoseksualizmie w Japonii i Korei .Uważam ,że jest to wspaniaÅ‚y pomysÅ‚ ,gdyż na pewno każdy z was siÄ™ nie raz zastanawiaÅ‚ lub czytaÅ‚ coÅ› na ten temat.My chcemy wam przybliżyć czy azjaci zachowujÄ… siÄ™ tak samo jak w Polsce  w stosunku do tej orientacji  czy wrÄ™cz przeciwnie ?


No więc kontakty homoseksualne w Japonii nie podlegają żadnej karze, a minimalny wiek uprawniający do współżycia seksualnego wynosi 13 lat(troszeczkę obrzydliwe ) i jest równy dla kontaktów homo-, jak i heteroseksualnych. Niemniej jednak w niektórych prefekturach próbowano podnieść wiek dopuszczający współżycie seksualne wśród gejów na minimum 17 - 18 lat.A jednak jedynym okresem w historii Japonii, kiedy kontakty homoseksualne zostały uznane za przestępstwo, była epoka Meiji. W 1873 roku zakazano kontaktów seksualnych pomiędzy mężczyznami pod groźbą kary pozbawienia wolności do 90 dni. Było to uwarunkowane naciskami niektórych zachodnich elit politycznych, a także rosnącymi wpływami wiktoriańskiego kodeksu obyczajowego, purytańskiego systemu norm i wartości, jak również ówczesnej wiedzy medycznej. Ponieważ kryminalizacja homoseksualizmu była obca kulturze Japonii, a co za tym idzie normom i wartościom społeczeństwa japońskiego, które nigdy nie potępiało homoseksualizmu (zarówno kobiet, jak i mężczyzn), prawo to zostało zniesione już w 1880 roku.Media natomiast
 najczęściej prezentujÄ… obraz, w których geje pokazywani sÄ… w nich w kontekÅ›cie komediowym jako mężczyźni próbujÄ…cy bezskutecznie być kobietami, a lesbijki odwrotnie ― jako wyzwolone i wyzywajÄ…ce chÅ‚opczyce. Niemniej jednak w ostatnich latach wizerunek osób LGBT w mediach zaczÄ…Å‚ siÄ™ zmieniać.
Scena mniejszości seksualnych w Japonii jest dość bogata i urozmaicona, zwłaszcza w dużych miastach, z czego najlepszą ofertą mogą się pochwalić Tokio,Nagoja,Osaka,Jokohama,Fukuoka i Sapporo, gdzie działa wiele barów, dyskotek, klubów karaoke, sklepów, hoteli miłości, kin, agencji towarzyskich, seksklubów i saun dla gejów, lesbijek i transwestytów.
Począwszy od 1992 roku w stolicy, co roku mają miejsce międzynarodowe festiwale, podczas których prezentowanych jest po kilkadziesiąt filmów o mniejszościach seksualnych z różnych krajów świata, głównie z Azji.
W 2003 roku Aya Kamikawa została pierwszą otwartą transgenderystką, która zgłosiła swą kandydaturę na stanowisko urzędnika w jednym z urzędów administracji miejskiej w Tokio. Była jedną z 72 kandydatów przypadających na 52 miejsca i choć z początku władze nie chciały jej powierzać tak wysokiego stanowiska, to udało jej się osiągnąć cel.
Ruchy mniejszości seksualnych w Japonii nie mają przeciwników w postaci ugrupowań nacjonalistycznych, skrajnie prawicowych partii politycznych i stowarzyszeń religijnych, które w niektórych krajach aktywnie sprzeciwiają się przyznania równych praw mniejszościom seksualnym. Choć nacjonalizm, ksenofobia, rasizm i patriotyzm w japońskim społeczeństwie są powszechne, to homoseksualizm w kulturze tej nie jest traktowany w kategoriach zagrożenia dla narodu i społeczeństwa. W Japonii nie ma żadnych akcji i kampanii zwalczających ruch LGBT. Wyznawców religii monoteistycznych, których większość odłamów akty homoseksualne utożsamia z grzechem, w Japonii jest bardzo niewielu, toteż ich protesty są znikome i niezauważalne. Jednakże działalność organizacji LGBT, prężnie rozwijająca się w krajach cywilizacji zachodniej, w Japonii cieszy się niewielkimi wpływami. Prawa, o które walczą aktywiści ruchu mniejszości seksualnych nie cieszą się szczególnym zainteresowaniem społeczeństwa.
Można powiedzieć ,że Japonia jest rajem dla homoseksualistów bardzo podoba mi się to ,że są tolerancji i ta mniejszość nie jest marginesem społecznym co można zobaczyć w naszym kraju D:
 

8 komentarzy:

  1. Wszyscy homoseksualiście wyjeżdżajcie do Japonii!!

    OdpowiedzUsuń
  2. Jestem zszokowana tymi informacjami pełen szacunek dla azjatów.

    OdpowiedzUsuń
  3. ludzie co wy opowiadacie ale co to się porobiło jak można być homo albo bi przeciez to ohydne.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dziękujemy że wyraziłeś/łaś swoje zdanie. Jesteśmy tylko ludźmi i to kim jesteśmy, jaką mamy orientacje to nie nasza wina. Tak musiało być już najwidoczniej. Dziękuję za uwagę. c:

      Usuń
  4. sam jesteś ohydny przeciez to tez ludzi co oni ci złego robią !Zal dla niektórych osób :/pełen szacun dla Japonii.Mika:*

    OdpowiedzUsuń
  5. Popieram anonimowego ,który pisze ,że też nie lubi homo ani bi ja nie jestem do końca tolerancyjna ale staram się tego nie pokazywać bo mi tez było by przykro jak by ktoś mówił tak na mnie.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jestem zadowolona ,iż tak sądzisz nie lubisz ich ,ale nie pokazujesz tego pełen szacunek.

      Usuń
  6. Cywilizowany kraj nie to co w Polsce :/

    OdpowiedzUsuń